Цитологічна діагностика

Централізована цитологічна лабораторія КНП «ОООД» ООР» отримала нове медичне обладнання для своєчасної та якісної цитологічної діагностики для надання медичної допомоги населенню м. Одеси та області.

1. Мікроскоп медичний мікрофотографічний Olympus CX-41 – мікроскоп високого класу (тринокуляр) з фото- і відеокамерою, програмним забезпеченням (на території України установлені тільки три таких мікроскопи) дасть можливість поліпшити надання якісної медичної допомоги населенню області, а саме:
– збереження архівних цитологічних препаратів у фото- і відеорежимі (паралельно до стандартної архівації препаратів);
– можливість передачі зображень цитологічних препаратів (фото і відео) при консультації пацієнта в іншій установі (за запитом);
– можливість проведення порівняння цитологічних досліджень при повторних обстеженнях пацієнтів;
– створення архівної бази даних жіночого населення області з цитологічно діагностованою тяжкою патологією – можливість поліпшити проведення контролю за долею цих пацієнток (своєчасним направленням на дообстеження в спеціалізовану установу й лікування) при проведенні звірень з фахівцями, відповідальними за проведення скринінгу патології шийки матки;
– можливість проведення консультацій в онлайн-режимі (при виникненні складних випадків у діагностиці) з колегами з Національного інституту раку.

2. Термостат сухоповітряний ТС-80 призначений для підтримки певної температури робочої камери у процесі приготування основних розчинів барвників.

3. Аквадистилятор ДЕ-10 призначений для виробництва дистильованої води, яка використовується для приготування основних і робочих розчинів барвників, при митті лабораторного скляного посуду.

4. мікроскопы Leica DM 500 , які покращують якість цитологічної діагностики завдяки сучасній оптичній системі мікроскопів.

А також Централізована цитологічна лабораторія КНП «ОООД»ООР» успішно пройшла атестацію лабораторії на відповідність вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 «Системи керування вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання», та, як результат отримала Свідоцтво про відповідність системи вимірювань.
Експерти з оцінювання високо оцінили професіоналізм колективу Централізованої цитологічної лабораторії з  якісної та своєчасної цитологічної діагностики, необхідної для встановлення діагнозу пацієнтів та диференціальної діагностики, при наданні медичної допомоги населенню Одеської області, наявність мікроскопів високого класу, сучасного обладнання. Висловлюємо особливу подяку завідувачці Централізованої цитологічної лабораторії Макаровій Надії Володимирівні за якісну підготовку лабораторії до атестації. Впровадження системи забезпечення якості проведення вимірювань в Централізованій цитологічній лабораторії поліпшить якість надання медичної допомоги в нашому закладі, задовольнить потреби замовників, створить передумови для досягнення максимального рівня якості та достовірності результатів цитологічних досліджень, збільшить конкурентоспроможність послуг КНП «ОООД»ООР».

ПЕРЕЛІК ЦИТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ ЦИТОЛОГІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ КНП «ОДЕСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР»ООР»

I. Цитологічні дослідження зішкрібів при проведенні цитологічного скринінгу патології шийки матки з:

а) поверхні шийки матки
б) цервікального каналу
в) місця ураження

II. Проведення діагностичних цитологічних досліджень.

1. цитологічні дослідження зішкрібів:
а) слизової оболонки порожнини рота
б) слизової оболонки порожнини носа
в) слизових оболонок ( гортані, бронхів, шлунку, сечового міхура)
г) шийки матки, піхви, вульви, порожнини матки, цервікального каналу
д) кишківника, прямої кишки
е) шкіри
є) чоловічого статевого органу
ж) харкотиння

2. цитологічні дослідження відбитків, зішкрібів:
а) із виразок шкіри
б) з пухлин і тканин
в) з сосків грудних  залоз
г) з ВМК

3. цитологічні дослідження пунктатів:
а) лімфатичних вузлів
б) молочних залоз
в) м’яких тканин, кісток
г) щитоподібної залози і пухлиноподібних утворень шиї
д) слинних залоз
е) легенів, печінки, нирок,
є) перикарду
ж) передміхурової залози
з) яєчників, яєчка

4. цитологічне дослідження рідин
(плевральної, асцитичної, перекарду, 
суглобів, кістозних порожнин, сечі)