Патологоанатомічне відділення

Орел Наталія Олександрівна - завідуюча відділенням, лікар-патологоанатом вищої категоріїОрел Наталія Олександрівна - завідуюча відділенням, лікар-патологоанатом вищої категоріїВідділення патоморфології ООД існує з перших днів роботи стаціонару. З 1982 р. в зв'язку з реорганізацією патологоанатомічної служби області відділення патоморфології ООД увійшло до складу обласного патологоанатомічного бюро Одеської області.

З 1982 р. відділення патоморфології ООД забезпечується і фінансується ООПАБ.
Обсяг роботи постійно збільшується, якщо в 1978 р. обсяг роботи становив 4-5 тис. досліджень на рік, то в 2016 р. обсяг досліджень перевищує 60 тис. досліджень.

З огляду на сучасний підхід до діагностики патологічних процесів, відділення одне з перших перейшло на сучасні вимоги до приготування гістологічних препаратів.

У гістологічній лабораторії дослідження проводяться методом парафінової проводки. Широко застосовується метод заморозки термінового гістологічного матеріалу вуглекислотою, що дозволяє скоротити терміни дослідження. Результати, як правило, готові не пізніше 3-7 днів від надходження, а методом заморозки - 10-15 хв. Фарбування зрізів: гематоксилін-еозин, на слиз, за Ван Гізоном, застосовується так само фарбування на жир, залізо, амілоїд.

Досліджуваний матеріал різноманітний і різнопрофільний. З огляду на спеціалізований профіль установи серед досліджуваного матеріалу більше 75% становить різна онкологічна патологія, що найчастіше вимагає додаткових східчастих зрізів, додаткових методів фарбування препаратів. Пухлинний матеріал різноманітний по назоформам, практично зустрічаються пухлини всіх тканин і органів.

Весь операційний матеріал надходить з операційного блоку ООД з різних відділень. Операційна активність в стаціонарі висока, в день виробляється від 20 до 50 операцій. В той же день в нефіксованому стані операційний матеріал надходить в лабораторію, і відразу ж, проводиться вирізка операційного матеріалу з ретельним описом макропрепаратів. На одне дослідження доводиться, в середньому, близько 8-ми шматочків, при цьому, зберігається головний принцип дослідження, оцінки тяжкості обсягу ураження.

У тісному зв'язку відділення онкопатології працює з імунногістохімічними лабораторіями на базі ООПАБ і Київського міського клінічного онкоцентру під керівництвом д.м.н. Захарцевої Л.М.

Фахівці відділення:

Орел Наталія Олександрівна - зав. відділенням, лікар-патологоанатом вищої категорії.
Павлова Тетяна Анатоліївна - ординатор відділення, лікар-патологоанатом I категорії.
Таляр Ольга Василівна - молодий фахівець, лікар-патологоанатом.

Основними завданнями онкологічного ПАВ є:

 • Поліпшення прижиттєвої діагностики захворювань на основі гістологічних досліджень біопсійного та післяопераційного матеріалу;
 • Уточнення і аналіз причин смерті померлих в ООД;
 • Забезпечення достовірних даних про захворювання та причини смерті в державній статистиці смертності населення;
 • Підвищення якості клінічної діагностики і аналіз недоліків лікувально-діагностичного процесу з обов'язковим обговоренням результатів на ЯК і ЛКК.

З метою вирішення цих основних завдань персонал онкологічного ПАВ проводить макро-мікроскопічне дослідження матеріалу біопсійного, аутопсійного матеріалів, організовує музей (в електронному вигляді) мікроскопічних препаратів і архів мікроскопічних препаратів. Проводить оповіщення в установленому порядку: адміністрації лікарні і керівних органів охорони здоров'я і безпосередньо начальника ООПАБ.

Режим роботи:
Пн. - Пт. - з 9.00 до 16.00
Сб. - з 9.00 до 14.00
Нд. - вихідний

 

Контакти

 • Адреса: Україна, м. Одеса, 65010,
  вул. Нежданової 32
  E-mail: odessaonko@gmail.com - поштова адреса для офіційного листування. Секретар генерального директора.
  oblonkodispanser@gmail.com - поштова адреса для пацієнтів, партнерів, тощо.
  Колл-центр ОООД: (073) 107 30 00