Відділення пухлин голови та шиї

Антонюк Олександр Валерійович - завідуючий хірургічним відділенням пухлин голови та шиїАнтонюк Олександр Валерійович - завідуючий хірургічним відділенням пухлин голови та шиїУ серпні 2001 року в Одеському обласному онкологічному диспансері було відкрито хірургічне відділення пухлин голови та шиї, єдине на той момент відділення даного профілю на Півдні України. Це було одне з перших відділень в Україні. Активну участь у рішенні про створення та організацію цього відділення взяв доцент і завідуючий кафедрою отоларингології Одеського національного медичного університету к.м.н. Г.М. Пеньковський. З гордістю слід зазначити, що він працює в даному відділенні по сьогоднішній день. Постійним керівником відділення з 2001 р. є онкоотоларинголог і онкохірург вищої категорії А.В. Антонюк.

Відділення розташоване на 4-му поверсі головного корпусу Одеського обласного онкологічного диспансеру та розраховане на 30 стаціонарних ліжок хірургічного профілю. Колектив відділення складає злагоджену й професійну команду високого рівня підготовки. У роботі відділення використовуються сучасні принципи діагностики та лікування передпухлинних і онкологічних захворювань з ураженням органів голови та шиї. Зусиллями фахівців відділення отримані значні успіхи в розширенні можливостей хірургічного лікування через розробки нових видів операцій, збільшення резектабельності й підвищенні безпеки оперативних втручань. Досягнуто збільшення тривалості життя хворих і поліпшення її якості. Відділення тісно співпрацює з науковими співробітниками Одеського національного медичного університету. Неоціненну допомогу в удосконаленні тактики діагностики та лікування онкопатології голови та шиї надає професор кафедри отоларингології Одеського національного медичного університету д.м.н. Піонтковська М.Б. На базі відділення проходять підготовку клінічні ординатори та студени ОНМедУ. Відділення оснащене необхідним обладнанням і має технічний потенціал для своєчасної діагностики та лікування патології ЛОР органів, порожнини рота, щитоподібної залози, слинних залоз, шкіри і м'яких тканин голови та шиї. Завдяки тісній співпраці з іншими структурами онкодиспансеру та кафедрою онкології ОНМедУ створюються унікальні можливості для проведення всіх етапів комбінованого і комплексного лікування на високому рівні, відповідно до світових стандартів у найкоротші терміни після звернення.

Співробітники відділення:

Антонюк Олександр Валерійович, завідуючий хірургічним відділенням пухлин голови та шиї, онкоотоларинголог вищої категорії, онкохірург вищої категорії, член товариства онкологів України, член International Federation of Head and Neck Oncologic Societies (IFHNOS).

Пеньковський Геннадій Михайлович, ординатор відділення, доцент, к.м.н., отоларинголог вищої категорії, онкохірург вищої категорії, член товариства онкологів України.

Москаленко Олександр Михайлович, ординатор відділення, к.м.н., онкохірург вищої категорії, асистент кафедри онкології ОНМедУ, член товариства онкологів України.

Ратушненко Віталій Олександрович, ординатор відділення, к.м.н., онкохірург першої категорії, член товариства онкологів України.

 

У відділенні надають усі види високоспеціалізованої хірургічної допомоги при пухлинних захворюваннях з локалізацією в органах голови та шиї.

Виконуються операції будь-якої категорії складності при пухлинах шкіри і м'яких тканин голови та шиї, носа і навколоносових пазух, порожнини рота і глотки, гортані, щитоподібної та слинних залоз, лімфатичного апарату, пластичні і реконструктивні операції при дефектах голови і шиї.

Основні нозології:

 • Злоякісні пухлини губи, порожнини рота, язика, ротоглотки, слинних залоз, навколоносових пазух, верхньої та нижньої щелеп, рак гортані, рак щитоподібної залози, рак і меланома шкіри голови та шиї, метастатичне ураження лімфовузлів шиї;
 • Передпухлинні захворювання шкіри, губи, слизової оболонки порожнини рота, глотки, гортані;
 • Доброякісні органні і позаорганні пухлини голови та шиї - пухлини шкіри, вузлові утворення щитоподібної залози, слинних залоз, ліпоми, невриноми, хемодектоми, кісти.

Режим роботи відділення з Пн. по Пт. з 8.00 - 16.00. Консультативний прийом в диспансерно-поліклінічному відділенні ООД фахівців відділення пухлин голови та шиї з Пн.- Пт. з 8.00 - 13.00, відвідування хворих у відділенні родичами з 14.00-19.00.

 

Профілактика раку:

Відомі сотні причин, що підвищують ризик викликати злоякісну пухлину.

Підраховано, що питома вага характеру харчування у розвитку раку становить від 30 до 35%, паління -30%, інфекційних (вірусних) агентів -17%, алкоголю - 4%, забруднення навколишнього середовища-2%, обтяженої спадковості -2%.

У профілактичній онкології розрізняють:

 • первинну профілактику раку - запобігання впливу канцерогенів, нормалізацію харчування і способу життя, підвищення стійкості організму до шкідливих факторів;
 • вторинну профілактику раку - спостереження за групами ризику, виявлення і лікування передракових захворювань, ранню діагностику раку;
 • третинну профілактику раку - попередження рецидивів (повернення) хвороби і метастазів і нових випадків пухлинних захворювань у вилікуваних онкологічних хворих.

Більшість випадків раку порожнини рота, глотки, гортані можна запобігти, якщо уникати впливу відомих факторів ризику.

Тютюн і паління є найбільш важливими факторами ризику у розвитку раку порожнини рота, глотки, гортані. Краще рішення для всіх людей - не починати палити, не вживати спиртні напої або ж різко обмежити їх вживання.

Якщо ж Ви палите і вживаєте алкоголь навіть протягом тривалого часу, то відмова від цих звичок в значній мірі знизить ризик виникнення раку цих локалізацій.

Уникайте перебування на сонці в середині дня, коли вплив ультрафіолетового випромінювання найбільший, тим самим Ви знизите ризик розвитку раку губи і шкіри.

Повноцінне харчування зі вживанням великої кількості овочів і фруктів кілька разів на день і продуктів з зерна грубого помелу буде сприяти зниженню виникнення раку ротової порожнини і ротоглотки.

Тривалий контакт з деревним та борошняним пилом, участь у виробництві текстильних товарів і виробів зі шкіри підвищують ризик виникнення злоякісних пухлин порожнини носа і навколоносових пазух. До інших менш значних факторів ризику відносяться: контакт з клеєм, формальдегідом, розчинниками, які використовуються у виробництві меблів і взуття, а також нікелевим і хромовим пилом, ізопропіловим спиртом і радієм.

Найкращим попередженням розвитку раку порожнини рота і навколоносових пазух є виключення відомих факторів ризику.

Знання факторів ризику, поліпшення умов праці, дотримання техніки безпеки сприяють зменшенню ймовірності виникнення раку цих локалізацій.

 

Контакти

 • Адреса: Україна, м. Одеса, 65010,
  вул. Нежданової 32
  E-mail: odessaonko@gmail.com - поштова адреса для офіційного листування. Секретар генерального директора.
  oblonkodispanser@gmail.com - поштова адреса для пацієнтів, партнерів, тощо.
  Колл-центр ОООД: (073) 107 30 00