Відділення пухлин шкіри і м'яких тканин

Косаківський Дмитро Іванович - завідувач відділенням, хірург-онколог вищої категоріїКосаківський Дмитро Іванович - завідувач відділенням, хірург-онколог вищої категоріїПри реорганізації диспансеру в 2006 році було відкрито хірургічне відділення передпухлинних захворювань, основним завданням якого була профілактика, діагностика та лікування факультативних і облігатних передракових захворювань, з чим відділення успішно впоралося. У зв'язку з реєстрованою високою захворюваністю на злоякісні захворювання шкіри у 2015 році відділення реформовано в хірургічне відділення шкіри і м'яких тканин.

Відділення на 30 ліжок укомплектовано необхідним обладнанням і підготовленими фахівцями для надання спеціалізованої допомоги хворим з онкологічними та передраковими захворюваннями шкіри і м'яких тканин міста Одеси та Одеської області.

Діагностика і лікування проводиться на сучасному рівні відповідно до нових протоколів із застосуванням прогресивних міжнародних досягнень. Хворі можуть отримати необхідне своєчасне комбіноване лікування в одному лікувальному закладі (хірургічне, променеве, хіміотерапевтичне) з подальшим довічним диспансерним наглядом.

Список видів високоспеціалізованої допомоги, яка надається у відділенні:


У відділенні використовуються необхідні діагностичні дослідження:

 • Ретельний візуальний огляд;
 • Дерматоскопія;
 • Всі види цитологічних досліджень;
 • Біопсія.

Проводяться хірургічні втручання:

 • Широке висічення новоутворень шкіри і м'яких тканин;
 • Одномоментна пластика дефектів місцевими тканинами;
 • Пластика післяопераційних ран вільними аутотрансплантатами.

Усі хірургічні техніки виконуються з максимальним забезпеченням косметичного єффекту.

Широко практикується застосування всіх методів лікування - комбіноване лікування, наприклад хірургічне та променеве або хірургічне та хіміотерапевтичне, а також комплексне лікування: хірургічне + променеве + хіміотерапевтичне.

Фахівці відділення:

Лурін Анатолій Григорович, заступник головного лікаря з хірургічної роботи, заслужений лікар України, заслужений лікар РРФСР, хірург-онколог вищої категорії, член-кореспондент Академії технологічних наук України (військово-медичні технології), генерал-майор військово-медичної служби України. У 2005 р. нагороджений почесним знаком Міністерства оборони України «Доблесть і честь».

Косаківський Дмитро Іванович, завідувач відділенням, лікарський стаж 43 роки. Хірург-онколог вищої категорії.

Касаткін Олег Іванович, ординатор відділення, лікарський стаж 13 років. Хірург-онколог I категорії.

Лі Сі Ні, хірург-онколог.

 

Режим роботи відділення:

Відділення працює в стаціонарному режимі. Лікарями відділення ведеться консультативний прийом і госпіталізація пацієнтів в кабінеті №16 поліклініки ООД в робочі дні з 9.00 до 13.00.

 

Профілактика раку:


Заходи первинної профілактики раку шкіри включають:

 • виключення тривалого й інтенсивного впливу прямих сонячних променів на шкіру, які найбільш небезпечні в денний літній час;
 • захист від сонячного опромінення за допомогою одягу і фотозахисних кремів;
 • суворе дотримання заходів індивідуального захисту на виробництвах з канцерогенно небезпечними речовинами;
 • дотримання заходів особистої гігієни та індивідуального захисту при роботі з продуктами побутової хімії, лакофарбовими маслами і рідинами;
 • захист рубців від механічного пошкодження;
 • дотримання гігієни статевого життя для запобігання зараження вірусами папіломи людини;
 • застосування поживних кремів для попередження тріщин і сухості шкіри.


Вторинна профілактика:

Вторинна профілактика спрямована на раннє виявлення і своєчасне лікування раку і передракових захворювань. Вона здійснюється лікарями первинної ланки охорони здоров'я:

 • шляхом раннього виявлення раку і передракових захворювань під час проведення індивідуальних, комплексних і цільових профілактичних оглядів, або за зверненнями хворих;
 • шляхом формування груп підвищеного онкологічного ризику з періодичним наглядом, регулярним обстеженням хворих і лікуванням передракових захворювань.

У зв'язку з різною ймовірністю розвитку серед населення раку шкіри його групи підвищеного онкологічного ризику неоднорідні. Вони включають в себе і практично здорових людей, що контактують з канцерогенами на виробництві або мають спадкову схильність до розвитку захворювання, і осіб, які страждають хронічними або передраковими захворюваннями шкіри.

 

Тому за ступенем підвищення онкологічного ризику, що визначає різну періодичність обстеження, групи ділять на кілька категорій:

 • практично здорові люди, які мають спадкову або набуту форми порфірії;
 • практично здорові люди, котрі піддаються впливу канцерогенних чинників (які мають професійні канцерогенні шкідливості);
 • люди, які страждають хронічними захворюваннями (хронічний дерматит, псоріаз, свищами і виразками шкіри які тривалий час не загоюються);
 • хворі з факультативними передраковими захворюваннями (сонячний і старечий кератоз, кератоакантома, шкірний ріг);
 • хворі з облігатними передраковими захворюваннями (хворобою Боуена, ерітроплазіі Кейра, пігментною ксеродермою, хворобою Педжета).

У групах ризику практично здорових та осіб з хронічними захворюваннями шкіри диспансерний огляд проводиться 1 раз на рік. Особам з факультативними передраками здійснюється лікування з активним наглядом шляхом їх огляду 2 рази в рік. При необхідності до огляду і лікування залучається онколог і хірург, при показах проводиться морфологічне дослідження новоутворення. Пацієнти з облігатними передраковими ураженнями шкіри повинні направлятися на обстеження, лікування і подальше спостереження до онколога.

До завдань лікаря щодо запобігання розвитку раку шкіри входить: своєчасне і радикальне лікування запальних процесів шкіри, виразок, свищів, видалення бородавок, папілом та інших доброякісних утворень на шкірі. Особи груп підвищеного ризику повинні проходити регулярне спостереження і періодичне обстеження, виконувати заходи індивідуальної профілактики. Контроль за диспансеризацією хворих груп ризику здійснює лікар онколог та сімейний лікар.


Третинна профілактика:

Третинна профілактика раку орієнтована на попередження виникнення пухлини після її радикального лікування, раннє виявлення та лікування рецидивів захворювання, а також метахронних множинних уражень шкіри.

Попередження розвитку рецидивів раку шкіри в першу чергу пов'язано з радикальністю лікування первинної пухлини, обумовленої вибором методу, що забезпечує повну ерадикацію пухлини.

Раннє виявлення рецидивів захворювання забезпечується періодичністю диспансерного спостереження пролікованих хворих. Активне диспансерне спостереження за пацієнтами, пролікованих з приводу раку шкіри, здійснюється районними онкологами і лікарями онкологічних диспансерів. Для раннього виявлення рецидиву пухлини або первинно-множинних новоутворень контрольне обстеження проводиться в 1-й рік після лікування 1 раз в 3 місяці, в 2-й рік - 1 раз в 6 місяців, починаючи з 3-го року - 1 раз в рік.

Хворі базальноклітинним раком шкіри, при відсутності розвитку у них протягом п'яти років після лікування рецидиву або множинних пухлин знімаються з диспансерного обліку. Якщо за п'ятирічний період спостереження виявляється первинно-множинна пухлина, відлік часу диспансерного спостереження починається знову з моменту виявлення другою самостійною пухлини.

 

Контакти

 • Адреса: Україна, м. Одеса, 65010,
  вул. Нежданової 32
  E-mail: odessaonko@gmail.com - поштова адреса для офіційного листування. Секретар генерального директора.
  oblonkodispanser@gmail.com - поштова адреса для пацієнтів, партнерів, тощо.
  Колл-центр ОООД: (073) 107 30 00