Відділення хіміотерапії

Медична допомога у відділенні хіміотерапії Одеського обласного онкологічного диспансера надається пацієнтам із встановленими діагнозами при онкологічних захворюваннях грудної порожнини (легені, середостіння, гортань, трахея), черевної порожнини (стравохід, шлунок, тонкий кишечник, ободова і пряма кишка, первинні і метастатичні пухлини печінки і жовчовивідних шляхів, підшлункова залоза), сечостатевої системи (нирка, таз, сечовий міхур, передміхурова залоза, яєчко, шийка матки, яєчники), молочної залози і шкіри, при пухлинах заочеревинного простору, саркомах кісток і м’яких тканин.

 

Протипухлинне лікування пацієнтам Одеського онкологічного диспансера призначається відповідно до клінічних протоколів, які затверджені Міністерством охорони здоров’я України, а також відповідно до провідних світових клінічних протоколів: NCCN (National Comprehensive Cancer Network), ASCO (American Society of Clinical Oncology), ESMO (European Society of Medical Oncology). Це дає можливість отримувати сучасне лікування в Україні, не їхати за консультацією та на лікування за кордон.

 

Рішення про схеми й режими проведення хіміотерапії пацієнту приймається індивідуально, після огляду лікарем-хіміотерапевтом і проведення всіх необхідних інструментальних та лабораторних обстежень. Кожен клінічний випадок розглядається на «Комісії доцільності призначення хіміотерапевтичних препаратів». У цій комісії беруть участь усі хіміотерапевти онкодиспансера.

 

Медикаментозна протипухлинна терапія – різновид спеціального лікування онкологічних хворих, яке надають лікарі відділення хіміотерапії Одеського обласного онкологічного диспансера.

 

Хіміотерапевтичне лікування   –  це  складова сучасного комплексного лікування онкохворих.

 

Основні напрямки ііміотерапії:

  • Неоад'ювантна її завдання  зменшення пухлини з подальшим проведенням оперативного втручання.
  • Ад'ювантна проводиться після операції, знищує можливі мікрометастази та призначається для профілактики  рецидиву захворювання.
  • Паліативна проводиться з метою покращення життя хворого, продовження його тривалості, випливає на виживаність.

Хіміотерапевтична протипухлинна терапія (хiмiотерапiя, iмунотерапiя та таргетна терапiя) є одним із провідних методів комплексного лікування, який призводить до тривалої ремісії. Хіміотерапія проводиться під прикриттям супровідної терапії, що дозволяє легко перенести лікування.

 

Інфузії хіміопрепаратів проводяться через спеціальні порт-системи. Їх мета –запобігання виникненню флебітів та інших ускладнень. Порт-системи успішно встановлюють хірурги Одеського обласного онкологічного диспансера.

 

До видів медикаментозної хіміотерапії відносяться: хіміотерапія, гормонотерапія, таргетна терапія (англ. Target «мета, мішень») й імунотерапія – інноваційний вид лікування, який активно досліджується.

 

В диспансері широко застосовується метод внутрішньоартеріальної хіміоємболізації,  який проводить хіміопрепарат по артеріями безпосередньо в саму пухлину. Цей метод застосовується при лікуванні пухлин шлунку, печінки, кишківника, легень.

 

За програмою медичних гарантій Національної служби здоров’я України пацієнти онкодиспансера мають можливість безкоштовно отримати медикаментозне лікування як необхідними цитостатичними препаратами, гормонотерапією, таргетними препаратами, яких є в наявності більше 25 найменувань, так і всіма необхідними супровідними препаратами (антиеметиками, протиалергічними, десенсибілізуючими), а також препаратами для надання невідкладної допомоги в рамках договору з НСЗУ в пакеті «Діагностика та хіміотерапевтичне лікування у дорослих і дітей». Інформація стосовно забезпеченості диспансеру лікарськими препаратами оновлюється щотижня, актуальний стан можна дізнатися на сайті eliky.in.ua.  

 

Хіміопрепарати, таргетні препарати, гормонотерапія  у закладі видаються пацієнтам безкоштовно за державною  програмою. Також усі пацієнти забезпечуються препаратами супроводу, а також ліками для попередження гематологічних ускладнень.

 

Медикаментозне лікування онкологічні хворі отримують у стаціонарному хіміотерапевтичному відділенні на 80 ліжок і в денному стаціонарі на 40 ліжок, які знаходяться в окремо розташованих двоповерхових корпусах Одеського обласного онкологічного диспансера.

 

Завідувачка відділенням - Світлана Михайлівна Чайковська.

Бондар Ірина Сергіївна
Бондар Ірина Сергіївна
Лікар-онколог вищої категорії Відділення хіміотерапії
Детальніше
Бурлакова Анжела Іванівна
Бурлакова Анжела Іванівна
Лікар-онколог вищої категорії Відділення хіміотерапії
Детальніше
Данильченко Лілія Іванівна
Данильченко Лілія Іванівна
Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, лікар-терапевт, онколог
Детальніше
Єфіменко Ольга Віленівна
Єфіменко Ольга Віленівна
Лікар-онколог вищої категорії, хіміотерапевт Відділення хіміотерапії
Детальніше
Міненкова Олена Миколаївна
Міненкова Олена Миколаївна
Лікар-онколог, хіміотерапевт Відділення хіміотерапії
Детальніше
Чайковська Світлана Михайлівна
Чайковська Світлана Михайлівна
Завідуюча відділенням хіміотерапії, лікар-онколог (хіміотерапевт) вищої категорії
Детальніше
Комерзан Анна Олександрівна
Комерзан Анна Олександрівна
Лікар-онколог, хіміотерапевт Відділення хіміотерапії
Детальніше
Красногрудь  Юлія
Красногрудь Юлія
Лікар-онколог другої категорії Відділення хіміотерапії
Детальніше
Гловацька Катерина Денисівна
Гловацька Катерина Денисівна
лікар-онколог Відділення хіміотерапії
Детальніше
Коробцова Юлія Анатоліївна
Коробцова Юлія Анатоліївна
Лікар-онколог другої категорії
Детальніше