Паліативне відділення

Паліативне відділення є структурним підрозділом КНП «Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр» Одеської обласної ради. Його основне завдання – надання стаціонарної паліативної допомоги особам від вісімнадцяти років.

Паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на злоякісні новоутворення у ІІІ-ІV стадії захворювання, що не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, супроводжуються вираженими больовими симптомами, тяжкими розладами життєдіяльності і потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, сумнівному прогнозі одужання чи покращення стану або повноцінного відновлення функцій життєдіяльності.

Паліативна допомога сьогодні – це комплекс заходів, що має гарантувати максимально можливу якість життя пацієнтам, які потребують такої підтримки. Він має на меті мінімізувати та полегшувати страждання пацієнта. Цього можна досягти завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню симптомів болю та розладів життєдіяльності, проведенню адекватного лікування, симптоматичної терапії та догляду, надання психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.

Паліативне відділення Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру має 25 ліжок. У відділенні є індивідуальні та двомісні палати, кожна з яких обладнана індивідуальними санвузлами.

Штат відділення становить 43 особи. В тому числі, завідувач відділенням, лікар-терапевт, лікарі-онкологи, лікар-психотерапевт, медичні сестри та молодші медичні сестри.

Відділення знаходиться  за адресою: м. Одеса, вул. Нежданової, 32, корпус  6.

Отримати інформацію щодо роботи відділення, прийому пацієнтів можна за телефоном кол-центру Центру за номером +380666100003.

 

Основні завдання відділення:

- надання цілодобової паліативної допомоги пацієнту;

- забезпечення симптоматичної терапії та догляду;

- попередження та лікування хронічного больового синдрому;

- проведення консультацій лікарями різних спеціальностей відповідно до потреб пацієнта.

- оцінка стану пацієнта, у тому числі:

  • оцінка рівня болю за відповідними шкалами, характеру болю, локалізації болю;
  • оцінка загального фізичного стану.
  • оцінка психоемоційного стану пацієнта;
  • оцінка ступеню та локалізації пролежнів;
  • оцінка дихання (вільне, ускладнене), інших симптомів (проблеми травлення, сечовиведення, дефекації, інших);
  • оцінка психоемоційного стану пацієнта;

 

Завідувач відділення – В'ячеслав Артурович Марковський.