Паліативне відділення

Паліативне відділення є структурним підрозділом КНП "Одеський обласний онкологічний диспансер". Його основне завдання – надання стаціонарної паліативної допомоги особам від вісімнадцяти років.

Паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на злоякісні новоутворення у ІІІ-ІV стадії захворювання, що не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами, супроводжуються вираженими больовими симптомами, тяжкими розладами життєдіяльності і потребують кваліфікованої медичної допомоги, догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, сумнівному прогнозі одужання чи покращення стану або повноцінного відновлення функцій життєдіяльності.

Паліативна допомога сьогодні – це комплекс заходів, що має гарантувати максимально можливу якість життя пацієнтам, які потребують такої підтримки. Він має на меті мінімізувати та полегшувати страждання пацієнта. Цього можна досягти завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню симптомів болю та розладів життєдіяльності, проведенню адекватного лікування, симптоматичної терапії та догляду, надання психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.

Паліативне відділення Одеського обласного онкологічного диспансера має 25 ліжок. У відділенні є індивідуальні та двомісні палати, кожна з яких обладнана індивідуальними санвузлами.

Штат відділення становить 43 особи. В тому числі, завідувач відділенням, лікар-терапевт, лікарі-онкологи, лікар-психотерапевт, медичні сестри та молодші медичні сестри.

Відділення знаходиться  за адресою: м. Одеса, вул. Нежданової, 32, корпус  6.

Отримати інформацію щодо роботи відділення, прийому пацієнтів можна за телефоном кол-центру онкодиспансера за номером +380636100003.

 

Основні завдання відділення:

- надання цілодобової паліативної допомоги пацієнту;

- забезпечення симптоматичної терапії та догляду;

- попередження та лікування хронічного больового синдрому;

- проведення консультацій лікарями різних спеціальностей відповідно до потреб пацієнта.

- оцінка стану пацієнта, у тому числі:

  • оцінка рівня болю за відповідними шкалами, характеру болю, локалізації болю;
  • оцінка загального фізичного стану.
  • оцінка психоемоційного стану пацієнта;
  • оцінка ступеню та локалізації пролежнів;
  • оцінка дихання (вільне, ускладнене), інших симптомів (проблеми травлення, сечовиведення, дефекації, інших);
  • оцінка психоемоційного стану пацієнта;

 

Завідувач відділення – В'ячеслав Артурович Марковський.