Ендоскопічна діагностика

Види ендоскопічних досліджень

 

Езофагогастродуоденоскопія (ЕФГДС) – це обстеження слизової оболонки стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки з можливістю гістологічного дослідження зразків тканини про визначення наявності Helicobacter pylori – бактерії, яка викликає гастрит, виразку, рак та інші захворювання шлунку. Дослідження виконуєтья натщесердце.

 

Колоносопія – це огляд слизової оболонки товстого кишечника і ділянки клубової кишки з можливістю гістологічного дослідження тканин, для виявлення різних захворювань кишечника. Вчасно колоноскопії можна видалити поліпи, які є головною причиною розвитку раку кишківника. При виявленні поліпів розміром більше 1 см, для їх видалення необхідна госпіталізація.

Для проведення дослідження потрібна підготовка спеціальними препаратами для очищення кишечника. Призначити їх може лікар, який видав направлення  на дослідження, або лікар-ендоскопіст під час попередньої консультації.

 

Ендоскопічне ультразвукове дослідження, ендоУЗД- метод обстеження шлунково-кишкового тракту, який дозволяє дослідити як сам орган, так і його стінки зсередини, оцінити розмір пухлини, зробити біопсію та навіть видалити пухлину ендоскопічно, під час обстеження. Саме завдяки ендоУЗД лікар може діагностувати хворобу на ранніх стадіях, а отже і вчасно призначити ефективне лікування. Виконується ендоУЗД, як гастро чи колоноскопія, за допомогою тонкої гнучкої трубки (відеоендоскопа), оснащеної мініатюрним приладом для УЗД. Обстеження проводиться в стані «медикаментозного сну»,  що робить процедуру комфортною та зручною. Тривалість – близько 45 хвилин.

https://youtube.com/shorts/m2fOkdhY6ro?feature=share

 

Особливості проведення ендоскопічних досліджень

 

Найбільш поширені страхи у пацієнтів щодо ендоскопічних досліджень – це біль та неприємні відчуття. Цього можна уникнути, якщо виконувати дослідження в стані  «медикаментозного сну» – пацієнт спокійно спить під час процедури і не відчуває дискомфорту.  Для виконання досліджень під «медикаментозним сном» необхідно заздалегідь виконати ЕКГ та здати загальний аналіз крові.

 

Безпека

У медицині стерильність має першочергове значення, оскільки це запорука безпеки пацієнта та персоналу. Обробка ендоскопічного обладнання в Одеському регіональному клінічному протипухлинному центрі проводиться у спеціальній миючій машині, що забезпечує багаторівневу дезінфекцію. При обробці використовуються дезінфектанти, рекомендовані європейським співтовариством ендоскопістів.

 

Статистика обстежень в протипухлинному центрі м. Одеса

Щодня лікарі ендоскопічного відділення Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру проводять від 10 до 20 діагностичних та оперативних процедур. Щороку, завдяки сучасним методам діагностики, виявляється до 500 онкологічних захворювань шлунково-кишкового тракту, на кожній п'ятій гастроскопії виявляються стани, які можуть перетворитися на рак.

 

Ендоскопічне відділення Одеського регіонального клінічного протипухлинного центру розташоване на першому поверсі головного корпусу, за адресою м. Одеса, вул. Нежданової, 32. Дослідження проводяться у кабінеті №111.

 

Записатися на прийом та консультацію  лікарів-ендоскопістів можна за телефоном: +38(067)40-111-33 з 8:00-16:00.