Інформаційно-аналітичний відділ та канцер-реєстр

Інформаційно-аналітичний відділ з канцер-реєстром є структурним підрозділом КНП «Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр» Одеської обласної ради.

Фахівці відділу виконують моніторинг стану захворюваності населення Одеської області на злоякісні новоутворення.

Важливим завданням є координація роботи щодо збору, обробки й збереження інформації про онкологічних хворих, вирішення проблем профілактики, ранньої діагностики та лікування раку.

Для цього з 1997 року у відділі функціонує програмний комплекс «Популяційний канцер – реєстр» (ПКР) –комп′ютерна базу персоніфікованих даних про онкологічних хворих області. ПКР містить інформацію про більш 200 000 хворих злоякісними новоутвореннями.

У 2016 році в онкодиспансері впроваджений програмний комплекс «Лікарняний канцер – реєстр» (ЛКР) – комп′ютерна база даних про хворих, пролікованих у стаціонарних відділеннях протипухлинного центру. Використання даних програм дозволило перейти на більш високий рівень інформаційного забезпечення, управління службою. Практична значимість популяційного та лікарняного канцер-реєстрів полягає, насамперед, у відмові від рутинних, паперових технологій складання звітів, можливості контролю за станом диспансерного спостереження за онкохворими, мати уточнену інформацію про захворюваність та смертність від раку.

Дані програмні комплекси працюють за єдиними сучасними інформаційними технологіями, які розроблені й підтримуються Національним канцер-реєстром України.

Статистичні дані, отримані засобами ПКР та ЛКР, використовуються для прийняття управлінських рішень та із наукових цілей і дозволяють проводити загальний моніторинг онкоепідеміологічної ситуації в області.

У встановленому порядку статистично-аналітичною інформація передається до Міністерства охорони здоров’я, Департаменту охорони здоров’я ООДА, інформаційно-аналітичних центрів медичної статистики міст та районів області.

На підставі аналізу показників, що характеризують етапи реалізації протиракової програми в Одеській області, розробляються пропозицій щодо її поліпшення.

Відділ працює в тісному контакті з онкокабінетами, інформаційно-аналітичними центрами медичної статистики міст і районів Одеської області; постійно взаємодіє з Національним інститутом раку з питань організації протиракової боротьби; приймає участь у розробці нормативних документів з онкології, як на рівні області, так і для України в цілому.

Контактний телефон відділення: (048) 720 26 49; (048) 720 26 56.

Графік роботи відділення: пн-пт 8.00 – 16.00.

Начальник відділу Рижкова Оксана Олександрівна.