Відділення торакальної онкології
Сучасно, кваліфіковано й ефективно
Діагностика та лікування хворих на рак органів і відділів грудної клітини – таких, як легені, стравохід чи середостіння – є однією з найбільш складних проблем сучасної онкології. Проблема полягає в тому, що основний відсоток таких хворих – це курці, які страждають на хронічні запальні захворювання бронхів та легень, що не дає можливості діагностувати онкологічну проблему на ранній стадії. Частина хворих звертається до лікаря-онколога із занедбаними стадіями захворювання, що значно ускладнює лікування та погіршує прогноз.
Рішенням цієї складної проблеми протягом багатьох останніх років успішно займається торакальне відділення обласного онкологічного диспансеру, яке з 2001 року очолює лікар-онкохірург вищої категорії Сергій Анатолійович Прохода.
Відділення розташоване на 4-му поверсі хірургічного корпусу та розраховане на 40 пацієнтів. У відділенні працюють два лікарі-онкохірурги вищої категорії Юрій Григорович Ткач та Микола Євгенович Душко, а також лікар-онкохірург першої категорії Володимир Володимирович Якімович. Усі фахівці мають значний досвід роботи у онкологічному диспансері та працюють у торакальному відділенні більше десяти років. У відділенні постійно покращуються умови перебування хворих, облаштовуються персональні та малокомплектні палати, створюються комфортні умови для пацієнтів.
Основними складовими успішного лікування раку у торакальному відділенні є сучасна діагностика та використання усіх можливостей комбінованого та комплексного лікування. А це можливо реалізувати лише у спеціалізованому закладі, яким є онкологічний диспансер.
Діагностика хворих на рак здійснюється за сучасними міжнародними стандартами на базі не тільки торакального, а й амбулаторно-поліклінічного, рентгенологічного та інтраскопічного відділень.
Ми оснащені й готові до викликів
Завдяки значним зусиллям адміністрації та особливо головного лікаря Олега Валерійовича Лук’янчука діагностичні можливості онкодиспансеру за останні п’ять років значно поліпшилися. У лікувальний заклад придбано відеофібробронхоскоп останнього покоління експертного класу, аналогічний відеогастроскоп, яких немає у жодному лікувальному закладі нашого міста. Діагностичні можливості цієї апаратури дозволяють не тільки діагностувати вже існуючи пухлини бронхів, легенів, стравоходу та шлунку, а й за допомогою спеціальних режимів роботи виявляти «передракові» стани, своєчасно їх лікувати, запобігаючи появі ракових захворювань.
Крім того, за останні п’ять років у обласному онкодиспансері значно розширилися можливості лабораторної діагностики раку легенів завдяки широкому використанню імуноферментних аналізів. Лабораторія онкодиспасеру має можливості виконання усіх сучасних імуноферментних аналізів, аналогів цьому обладнанню нема не тільки в Одесі, але й в Україні.
Сучасна діагностика раку органів грудної клітини неможлива без використання комп’ютерної томографії та МРТ. Ці методи широко використовуються у роботі торакального відділення онкодіспансеру. Сьогодні всі хворі, яким показана комп’ютерна та МРТ-діагностика, мають можливість виконати ці дослідження в диспансері на найсучаснішому обладнанні.
Лікування раку на сучасному міжнародному рівні – це насамперед комбінований та комплексний методи, у яких використовуються лікувальні можливості не тільки оперативних втручань, а й променевої терапії та хіміотерапії. Тому лікування кожного хворого в онкологічному диспансері починається з консиліуму, у якому беруть участь хірург-онколог, радіолог та хіміотерапевт. Всі фахівці, які беруть участь у мультидисциплінарному консиліумі, є провідними та мають вищу кваліфікаційну категорію. На консиліумі складається повний план лікування пацієнта з усіма етапами. Тільки після цього хворий на рак грудної клітини потрапляє у профільне відділення.
У торакальному відділенні обласного онкологічного диспансеру виконуються у повному обсязі радикальні оперативні втручання хворим на рак, широко використовуються малоінвазивні оперативні втручання, які значно зменшують строк перебування хворих у лікувальному закладі, знижують ризики післяопераційних ускладнень та дозволяють якнайшвидше продовжити спеціальне онкологічне лікування.
Чому саме мы?
Слід зазначити, що онкологічні оперативні втручання у хворих на рак органів грудної клітини значно відрізняються від операцій, які виконують у лікувальних закладах загального профілю, тому виконання онкологічних операцій у інших лікувальних закладах далеко не завжди забезпечує радикалізм та відсутність рецидивів та метастазів у майбутньому. Фахівці торакального відділення обласного онкологічного диспансеру мають значний досвід виконання онкологічних операцій на рак легенів, щорічно у відділенні виконується близько 800-1000 операцій.
З урахуванням стадії та даних гістологічного дослідження хворі на рак легенів за показаннями отримують в онкодиспансері променеве та хіміотерапевтичне лікування. Обов’язковим сучасним методом діагностики з метою персонального підбору лікування та отримання максимального лікувального ефекту є використання імуногістохімічного дослідження пухлини, молекулярного профілювання пухлини. Фахівці обласного онкологічного диспансеру використовують для цього діагностичні можливості найсучасніших лабораторій України.
Відзначимо, що сьогодні практично всі хворі на рак легенів, які отримують лікування в обласному онкологічному диспансері та потребують проведення курсів хіміотерапії, мають можливість отримати сучасні препарати безкоштовно на весь період лікування.
Крім того, завдяки тривалій та складній роботі усіх структур обласного онкодиспансеру на чолі з його адміністрацією, з НСЗУ підписані договори на виконання медичних послуг у вигляді онкологічної хірургічної допомоги, проведення променевої терапії та курсів хіміотерапії. Це дало можливості фінансування усіх видів онкологічної допомоги хворим на рак легенів, включаючи практично повне медикаментозне забезпечення оперативних втручань та проведення післяопераційного лікування, супровідну терапію хворих, які отримують променеве та хіміотерапевтичне лікування.
Наостанок слід додати, що на базі обласного онкологічного диспансеру працює центр міжнародних клінічних досліджень, у якому частина хворих з найбільш розповсюдженими формами раку легенів та наявністю метастазів має можливість безкоштовно отримувати високовартісні сучасні препарати таргетної терапії та імунотерапії, що дає досить позитивні результати.
Сумуючи вищесказане, хочеться повторити, що у діагностиці та лікуванні раку органів грудної клітини є достатньо проблем, але є й шляхи їх вирішення.
Фахівці торакального відділення проводять щоденний консультативний прийом хворих у 41-му кабінеті амбулаторно-поліклінічного відділення онкодиспансеру.
Прийом хворих фахівцями торакального відділення проводиться з 9.00 до 14.00 згідно з графіком:
Понеділок: 9.00 – 14.00 – завідувач відділення С.А. Прохода
Вівторок: 9.00 -14.00 – лікар-онкохірург М.Є. Душко
Середа: 9.00 – 14.00 – лікар-онкохірург В.В. Якімович
Четвер: 9.00-14.00 – лікар-онкохірург Ю.Г. Ткач
П’ятниця: 9.00-14.00 – завідувач відділення С.А. Прохода та лікар-онкохірург М.Є. Душко (через п’ятницю).
Для комфорту хворих та зменшення черг на прийом до лікарів торакального відділення проводиться попередній запис за телефоном 048-708-2222, який працює щоденно з 8.00 до 16.00.