Діяльність та історія
«Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр» – спеціалізований онкологічний медичний заклад третього рівня зі стаціонаром потужністю 480 ліжок та консультативною поліклінікою, в якому надається медична допомога хворим з підозрою на онкологічні захворювання та онкологічним хворим.
Щороку в Одеському протипухлинному центрі проходять обстеження більше 110 тисяч та лікування більше 29,5 тисяч (19 тисяч стаціонарно і 10 тисяч амбулаторно) жителів м. Одеси, Одеської області, інших регіонів України та деяких іноземних держав.
У закладі працює 867 співробітників, з них лікарів 178 (вища категорія 55%, перша – 7%, друга – 8%, спеціаліст – 18%): 9 Заслужених лікарів України, 2 Доктора наук, 14 Кандидатів медичних наук, 77 лікарів, що мають вищу кваліфікаційну категорію.
В структурі Одеського протипухлинного центру 19 спеціалізованих лікувальних та діагностичних відділень, оснащених необхідним медичним обладнанням для забезпечення медичної допомоги онкологічним хворим; амбулаторно – діагностичну службу, відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії,інформаційно – аналітичний відділ з канцер – реєстром.
В Одеському протипухлинному центрі розгорнуто 480 стаціонарних ліжок. З них 320 – онкохірургічні, 80 у відділенні хіміотерапії та 80 у відділенні радіології.
Тісний взаємозв’язок всіх підрозділів диспансеру, мультидисциплінарний підхід дають змогу максимально швидко обстежувати пацієнтів і забезпечує своєчасну діагностику та ефективне лікування їх патологічних станів.
Історія розвитку КНП «Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр» Одеської обласної ради
Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр був утворений на підставі рішення Одеського облвиконкому від 17 лютого 1948 року на базі обласної поліклініки №6. Він розміщувався в непристосованому приміщенні і мав лише 50 ліжок. Першим головним лікарем ОРКПЦ ( раніше ОООД) (до 1986 року) була Ніна Олександрівна Новікова. У 1950 році Одеський протипухлинний центр переміщується в приміщення колишнього рентген-онкологічного інституту зі стаціонаром на 100 ліжок. В той же час, 165 онкологічних ліжок відкриваються в обласній клінічній лікарні.
Станом на кінець 1955 року в області нараховується 335 онкологічних ліжок і працює 18 онкологічних кабінетів. У 1959-1966рр. в Одесі будується новий типовий онкологічний диспансер на 240 ліжок з радіологічним корпусом. У диспансері утворено 4 відділення (хірургічне на 60 ліжок, гінекологічне на 60 ліжок, радіологічне на 60 ліжок і, вперше, онкоурологічне на 40 ліжок), поліклініка, лабораторії, оргметодкабінет. До кінця 1966 року в області нараховувалося 440 онколіжок, у тому числі в ОРКПЦ 220 ліжок. У 1978-1979рр. на території ОРКПЦ будуються нові лікувальні корпуси. У цей період в Одесі відкривається самостійне радіологічне відділення на 60 ліжок, в ОРКПЦ працюють такі відомі професори-онкологи: Гешелін Сергій Олександрович, Дробков Лев Захарович, Великанов Кирило Антонович. У 1986 році онкослужби області очолив досвідчений організатор охорони здоров’я, заслужений лікар України, професор Степула В.В. З огляду на високу захворюваність населення області на злоякісні новоутворення, вирішується питання про будівництво нових лікувальних корпусів. За короткий чотирирічний період було побудовано пансіонат на 50 ліжок та 2 двоповерхових корпусів на 100 ліжок. У 1992 році розпочато будівництво 240-ліжкового лікувального корпусу, який згодом розширили до 480 ліжок.